Zespół

Olga Haller

Psycholożka, trenerka i superwizorka treningu grupowego (PTP*), counsellorka Gestalt (IGF/ IGBW – AICO**), psychoterapeutka i superwizorka psychoterapii Gestalt (EAGT***).

Ukończyłam psychologię na Uniwersytecie Śląskim (1981). Jeszcze w czasie studiów, pracowałam w przedszkolu i Domu Dziecka, a w latach 1981-1989 w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Pszczynie, zajmując się dziećmi i młodzieżą z zaburzeniami rozwojowymi.

Od 1982 rozpoczęłam intensywne szkolenia w zakresie pomocy psychologicznej, terapii, treningu grupowego oraz proces własnego rozwoju osobistego.

W latach 1989-1997 współpracowałam w zespole Instytutu Terapii Gestalt w Krakowie, skąd w 1997 odeszłam, by prowadzić z mężem – Adamem Hallerem naszą własną firmę – Centrum Counsellingu Gestalt.

W Centrum zajmuję się przede wszystkim counsellingiem/psychoterapią indywidualną, a także terapią par oraz szkoleniem w zakresie counsellingu Gestalt. Prowadzę superwizję indywidualną i grupową.

Poza szkoleniami, superwizjami, własną terapią i … życiem. Szczególne znaczenie dla mojego rozwoju zawodowego – miały doświadczenia pracy z ludźmi w dziedzinach „pozapsychoterapeutycznych”. Intensywna współpraca z Dojrzewalnią Róż od pierwszych edycji festiwalu Progressteron ukierunkowała moje zainteresowania na temat kobiecej seksualności. Stworzyłam nową, autorską propozycję rozwojową dla kobiet w zakresie kontaktu z ciałem i seksualnością. Poprowadziłam wiele warsztatów na festiwalach, w Centrum i w innych ośrodkach. Regularnie i z entuzjazmem, popularyzowałam ten temat w tekstach „Porozmawiajmy o seksie” w Zwierciadle (2007-2012).

Lata doświadczeń w prowadzeniu szkoleń rozwojowych w biznesie (1992-2007 z firmą Zmiany S.A. Warszawa i Pathways Kraków), poszerzyły mój obraz człowieka w organizacji i pogłębiły rozumienie procesów grupowych i społecznych w jakich uczestniczy.

Moją pasją przez wiele lat (1994-2008), było współprowadzenie z Adamem wakacyjnych obozów z psychoedukacją dla dzieci i młodzieży. To niezwykle satysfakcjonujące, coroczne praktyczno-teoretyczne „studium psychologii rozwojowej”, zasilało naszą codzienną pracę terapeutyczną z dorosłymi, a ta z kolei pomnażała nasze umiejętności pomocy w rozwoju uczestnikom. Obecnie nadal organizujemy obozy i superwizujemy pracę kadry.

*Polskie Towarzystwo Psychologiczne
**Instituto Gestalt Firenze (Paolo Quattrini)
Instituto Gestalt e Body Work-Cagliari (Sergio Mazzei)
Associazione Italiana di Counselling
***European Association Gestalt Therapy

Justyna Sacha

Jestem counsellorką Gestalt oraz trenerką grupową. Moją pasją i drogą zawodową jest rozwój osobisty. Zaczęłam 30 lat temu od własnej terapii i warsztatów rozwojowych, prowadziłam grupy wsparcia dla kobiet i w tym czasie rozpoczęłam naukę i praktykę w obszarze pomocy w relacji indywidualnej i pracy grupowej. Ukończyłam Szkołę Counsellingu Gestalt w Krakowie oraz Podyplomowe Studia Trenerów Grupowych w Laboratorium Psychoedukacji.

W rozwoju istotny jest dla mnie kontakt z sobą, ludźmi i naturą, słuchanie swoich potrzeb, emocji i uczuć w relacji z innymi i otoczeniem, świadomość ciała i ruch, eksploracja wyobraźni i snów. Wszystko to poszerza samoświadomość, uwrażliwia odczuwanie i pobudza energię życia. Tą drogą pomagam innym w poznaniu i zrozumieniu siebie i swojego miejsca w życiu oraz odkrywaniu zasobów i nowych możliwości.

W 2020 roku dołączyłam do Centrum Counsellingu Gestalt i od tego czasu uczestniczę aktywnie w procesie zmian i w przekształceniach organizacyjnych firmy.

Zapraszam na sesje indywidualne counsellingu Gestalt, które prowadzę w Warszawie, w Krakowie oraz online. Pracuję pod superwizją. Mój gabinet w Warszawie mieści się przy ul. Kasprowicza 70/22 przy metrze Wawrzyszew. Więcej informacji: tel. 660 085 500.

Tomasz Sacha

W Centrum Counsellingu Gestalt zajmuję się organizacją i koordynacją obozów letnich i zimowisk. Ukończyłem roczny Kurs Umiejętności Interpersonalnych i Podstaw Pomagania oraz jestem trenerem grupowym. Moją pracę poddaję superwizji, co pomaga mi w ciągłym rozwoju zawodowym.

Jestem aktualnie działającym instruktorem harcerskim, posiadam kwalifikacje i doświadczenie kierownika oraz wychowawcy kolonijnego i instruktora sportu. Kontakt z naturą i przyrodą są bardzo ważnym elementem w moim życiu. Na co dzień mieszkam blisko natury, niedaleko rzeki i lasów. Doświadczałem prawdziwie dzikiej przyrody w różnych miejscach na świecie – kontakty te otworzyły mnie na zmiany, poszerzyły moją świadomość łączności i wzajemnej zależności człowieka i przyrody. Zostałem trenerem Etyki Outdoorowej, działam na rzecz podnoszenia świadomości społecznej na rzecz odpowiedzialnego korzystania z lasu i przeciwdziałania konsumpcyjnemu nastawieniu do przyrody.

Lubię wyzwania i odkrywanie nowych dróg, zapraszam młodych ludzi do przygody. Wierzę, że dawanie młodym ludziom uwagi, zainteresowania i wsparcia jest ważne i pomaga w rozwoju. Wspomagam młodych w poznawaniu siebie, budowaniu relacji w grupie i współdziałaniu. Kontakt z naturą i drugim człowiekiem pozwala mi wzrastać jako osoba i pomagać w tym innym.

Zapraszam do kontaktu telefonicznego pod numerem 660 085 300, jeśli jesteś zainteresowany obozami Gestalt, potrzebujesz wsparcia w swojej podróży rozwojowej lub poszukujesz przygód związanych z naturą.

WSPÓŁPRACUJĄ

Dott. Sergio Mazzei z Instituto Gestalt e Body Work Cagliari,
Lena Czernecka – trener biznesu, Business Counsellor, terapeuta Gestalt,
Małgorzata Cynker – psychoterapeutka, psycholog, psychoonkolog, trener rozwoju
Jacek Jakubowski – psycholog, trener, animator rozwoju społecznego, GrupaTROP Wwa.,
Paweł Ruszkowski – dr hab. socjolog, prof. USKW Wwa.,
Ewa Matłosz-Mamak – dr psychologii, trenerka, psychoterapeutka Gestalt,
Krystyna Ostoja-Zawadzka – psychoterapeutka par i rodzin (terapia systemowa) Kraków,
Krzysztof Kozerski – terapeuta uzależnień, Kraków,
Jolanta Czernicka–Siwecka – pedagog, trenerka, coach, Prezeska Fundacji „Iskierka”,
Daniel Bąk – psycholog, psychoterapeuta Gestalt – Warszawa,
Jacek Panster – trener, psychoterapeuta Gestalt, Kraków.